ближайший офис

если нет, измените

Інтерв’ю “Юридична безпека”

Вовк Олександр
Директор департаменту юридичного обслуговування

– Олександре, скажіть, що собою представляє юридична безпека?

– Юридична безпека – це комплекс заходів спрямованих на створення режиму правового захисту бізнесу від настання ризиків, внаслідок внутрішньої неузгодженості, неврегульованості або зовнішнього впливу. Юридична безпека є однією з основних складових комплексу безпеку. Як і інші види безпеки, наприклад, технічна або фізична, правова безпека має свої механізми, свої зони забезпечення захисту того, хто її потребує.

– А що таке зони безпеки?

– Прийоми і способи забезпечення юридичної безпеки за рівнями захисту ми називаємо зонами правової безпеки.

В першу чергу слід зазначити зону стратегічної безпеки. Це режим узгодження і врегулювання бізнес-процесів і їх відповідність усім законодавчим нормам і вимогам, при цьому здійснюється мінімізація можливості настання наслідків правових ризиків.

Наступний рівень – зона генеральної безпеки. Розробка та впровадження в бізнес-систему практичних прийомів правової безпеки, деякі з них:
– довірче управління справами, виконання функцій правового радника;
– забезпечення зберігання документації підприємства;
– супровід значущих угод (наприклад, нерухомістю і землею);
– супровід загальних зборів акціонерів / засновників;
– супровід оформлення угод по злиттю і поглинанню.

І нарешті – зона поточної безпеки. Це грамотно побудована робота з поточними юридичними проблемами бізнесу, до яких можна віднести:
– аналіз договорів, виявлення «підводних каменів»;
– виїзди та супровід перевірок контролюючими та правоохоронними органами;
– представлення прав клієнта в суді;
– доведення судової справи до виконання рішення;
– розробка стратегії і тактики вирішення спірних питань, ведення складних судових справ і т.д.

– Олександр, можете привести практичний приклад результатів такого захисту?

– Наприклад, протидія «рейдерським схемам», які у всіх на слуху. Тобто спробу за допомогою формально законних методів відняти майно, позбавити прав, обмежити можливості, здійснюють, коли знають, що у цього суб’єкта є якиа-небудь вада, слабке місце, куди можна вдарити і в результаті принести шкоду.

Хоча це і радикальний приклад, але досить наочний.

Перш за все, це питання комплексної безпеки, але в його основі лежить не захищений належним чином в силу якихось причин юридичний нюанс. Навіть юридично недостовірний акт, на основі якого здійснюється рейдерська операція, який потім може бути оскаржений в суді, дає можливість тим, хто ініціює таку акцію, виграти час і провести на підприємстві негативні, а іноді і незворотні для власників зміни.

– Чому, юридична безпека є однією з основних?

– Це пов’язано в першу чергу з тим, що під терміном безпеки багато хто розуміє виключно фізичну безпеку, тобто охоронців, системи сигналізації та відеоспостереження. При цьому підприємства мало уваги приділяють юридичній безпеці та аналітичним службам.

Юридична безпека єфундаментом загальної системи безпеки бізнесу, на яку спирається компанія в процесі своєї щоденної діяльності.

– Значить, причиною всіх проблем бізнесу є погана система правової безпеки?

– Не завжди. Існують економічні, політичні, екологічні і т.д. фактори ризику. На жаль, необхідно визнати, що більшість вітчизняних бізнесменів працює за принципом “поки грім не вдарить, мужик не перехреститься”. Це, звичайно ж, неприємно, але факти і практика показує, що про питання безпеки людина дійсно серйозно замислюється тоді, коли вже кошти вкладені, договори підписані і т.д. При цьому виникають додаткові витрати на ведення справ в судах, всілякі інші витрати, в тому числі і на утримання штату дорогих юристів.

– І що ж робити для запобігання таких ситуацій?

– Звичайно, можна і самостійно збудувати такий захист, але тут виникає безліч практичних питань та термінів їх реалізації. Краще у таких випадках вдаватися до послуг юристів, що спеціалізуються на даному питанні.

Багато експертів сходяться на думці, що оптимальним, з точки зору найбільшої гарантованості захисту інтересів бізнесу, є його робота з юридичною компанією, а не приватним юристом. Виконувати завдання із забезпечення юридичної безпеки простіше фахівцеві не поодинці, а коли він вбудований в колектив, який готовий професійно захистити свого клієнта у всіх сферах його життєдіяльності.

– Що ви порадите нашим читачам?

– Перш за все, не нехтувати розробкою і впровадженням у бізнесі комплексних систем юридичної безпеки.

12-річний досвід, комплексний підхід і наявність висококваліфікованих фахівців у різних напрямках, дозволило компанії АКГ ФінІнКом створити пакет абонентського обслуговування «Безпека».

У пакет входить комплекс заходів щодо створення правового режиму юридичної безпеки бізнесу. Перш за все, впровадження правового режиму спрямовано на:
– аналіз та модернізацію схеми ведення бізнесу;
– впровадження механізму правової підтримки бізнесу;
– впровадження режиму захисту документообігу та інформації.

Наявні в нашому розпорядженні напрацювання та партнерські зв’язки допоможуть вирішити будь-які питання, пов’язані з бізнесом.

  Вкажіть e-mail та отримайте відео по темі

   Пропозиция дня

   Отримай 50% кешбек

   за свое хорошее поведение


    Заявка на подбор проекта

    Заявитель

    Предложение

    Проект

     Заявка на финансирование

     Заявитель

     Спрос

     Проект