А ТИ ОТРИМАВ «ЛИСТ ЩАСТЯ» ВІД ПОДАТКОВОЇ? | Дніпро, Київ, Матеріали, Одеса, Харків | FIRM.UA

найближчий офіс

якщо ні, змініть

А ти отримав «лист щастя» від податкової?

А ти отримав «лист щастя» від податкової?

Черговими «листами щастя» в листопаді вирішили порадувати податкові органи своїх платників. Цього разу нововведенням стала розсилка податкових повідомлень-рішень про невизнання перехідних збитків підприємства станом на 01 квітня 2011 року та примусове зменшення сум від’ємного значення податку на прибуток.

Підставою таких розсилок стали листа Державної податкової адміністрації України (далі – ДПАУ) за № 828/3/15-1212 від 08.09.2011 року та за № 24240/7/15-1217 від 08.09.2011 року. У них спотворено тлумачення п. 150.1 ст.150 та п. 2.3 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) і дано вказівку не включати до складу витрат II кварталу значення збитків попередніх років.

Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від’ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення від’ємного значення. Без внесення відповідних змін до норм прямої дії, податкові органи спотворили їх на абсолютно протилежні. Створення різного трактування НКУ, на розсуд податківців, дозволило за підсумками камеральних перевірок “знімати в односторонньому порядку” збитки і збільшувати суму сплати податку на прибуток.

Звертаємо увагу, що на використання 80% збитків, сформованих до 2011 року, податкові органи в своєму роз’ясненні дають лише 1 квартал. Хоча світова практика говорить, що для покриття збитків необхідно не менше 1 року в період сталого економічного зростання і не менше 3 років у період кризи.

Враховуючи той факт, що «листи-керівництва» до дії були розіслані по всій вертикалі податкових органів – оскарження не приносить жодного результату. Скарги вищестоящим органам потрапляють до тих же виконавців. Відповідь однозначна і проста: «Згідно листа ДПАУ за № 828/3/15-1212 від 08.09.2011 … і по тексту попередньої відповіді на скаргу».

У зв’язку з актуальністю питання щодо обліку збитків, які виникли до 01.01.2011 р., в 2011 і 2012 роках, і наявних звернень підприємств та організацій, АКГ «ФінІнКом» надає послуги щодо скасування в судовому порядку таких протиправних дій.

Ми допоможемо Вам припинити цей правовий безлад!

Отримай безкоштовно відео по темі

Пропозици дня

Пропозици дня

Пропозици дня Отримай 50%

Пропозици дня Отримай 50%