найближчий офіс

якщо ні, змініть

Аутсорсинг як основа бізнесу

Швидкі темпи розвитку сучасних ринків вносять корективи в усі стадії процесу формування, розвитку і вдосконалення бізнесу. Намагання максимально забезпечити конкурентоспроможність компанії, збільшити її прибутковість шляхом оптимізації (зменшення) витрат при збереженні або збільшенні показника якості призвело до виникнення послуг за принципом аутсорсингу.

Щоб не давати громіздке визначення терміна, послугу аутсорсингу можна охарактеризувати, як передача компанією, раніше самостійно провідною певні процеси, їх виконання сторонньою спеціалізованою організацією. Як правило, передають на аутсорсинг виконання або повністю адміністративні або виробничі процеси, або тільки деякі функції.

Розвиток аутсорсингу протягом останніх двох десятиліть зазнає безліч, як позитивних, так і негативних змін. Основна перевага компанії, що пропонує аутсорсингові послуги, – спеціалізація. Спочатку і гарантовано майбутній клієнт отримає висококваліфіковану підтримку необхідної йому області свого виробництва або управління.

Негласно аутсорсинг підрозділяється на інтелектуальний і виробничий.

У свою чергу перший (більш об’ємний) сегмент включає в себе аутсорсинг інформаційних технологій (IT), бізнес-процесів, управління знаннями, персоналом, правове забезпечення, логістичні послуги.

IT-аутсорсинг пропонує своїм клієнтам скористатися підтримкою центру обробки даних або дата-центру. Надає в користування дороге ліцензійне програмне забезпечення, як альтернативу його придбання. Це дозволяє значно економити і гроші, і час. IТ-спеціалісти грамотно підійдуть до роботи з інформаційними системами компанії, абонентського обслуговування комп’ютерів та оргтехніки.

Інвентаризаційні та бухгалтерські послуги, юридичний супровід діяльності, гнучкі форми управління персоналом охоплює аутсорсинг фінансової сфери.

Виробничий аутсорсинг – передача сторонньої організації повного циклу зборки продукту або його окремих компонентів. Сюди ж входить ряд допоміжних операцій з налагодження та підтримки виробництва – обслуговування, транспорт, складування, логістика, прибирання приміщень.

Виділяючи особливо значущі сторони аутсорсингу, не можна не відзначити, який зручний і вигідний він для бізнесу.

По-перше, вартість послуг фахівця залученої компанії, як правило, нижче вартості утримання штатної одиниці.

По-друге, стабільно накопичується досвід роботи з різними підприємствами, гарантує високий професійний рівень «тимчасовогоспівробітника.

По-третє, доведено високий відсоток виникнення «ефекту синергії- дохід від злиття перевищує суму прибутку окремих структур до об’єднання. У розглянутому випадку з’єднання роботи залученого співробітника з роботою підприємства з великою ймовірністю дасть відмінні результати.

По-четверте, таким чином забезпечується безперебійність виконання процесу, тому спеціалізована компанія завжди в змозі замінити відсутнього по тій або іншій причині фахівця.

У наступні пункти входять економія коштів власника підприємства. Можливість направити основну роботу штатного апарату на глобально важливі або найнеобхідніші в процесі виробництва товарів і послуг моменти.

Часто недолік фінансових ресурсів не дає можливість малому бізнесу провести «аналіз доцільностіпередачі деяких функцій компанії на аутсорсинг. Однак існує кілька стандартних положень, наявність яких допускає можливість залучення сторонніх послуг:
– нерентабельність виробничих підрозділів (цех, склад). Якщо роботи там виконуються періодично, наприклад, ремонт обладнання. Віддавши цей виробничий цикл на аутсорсинг, можна отримати приємне скорочення витрат;
– існуючий сезонний попит на товар. Виникнення пікових навантажень (при нестачі власних потужностей) дозволить згладити розміщення виробництва на сторонніх майданчиках. Або скористатися додатковою поставкою комплектуючих;
– присутня виробництву необхідність непостійно використовувати небудь спеціальне устаткування,
– тимчасові роботи із залученням будівельних механізмів або транспортних засобів.

Розглядаючи і оцінюючи аутсорсинг, не можна не торкнутися проблемних сторін. Головною з них, мабуть, залишається такий стримуючий фактор, як недовіра. Передача відомостей (нехай самих незначних) про діяльність своєї компанії викликає у підприємця ефект «втрати контролюнад власним дітищем. Також нерозумно буде скидати з рахунків можливість укладення договору з недобросовісним виконавцем.

Мінімізувати рівень ризику можна дотриманням кількох правил відбору компанії-аутсорсера:
1. Визначте процес, який хочете передати на аутсорсинг. Пам’ятайте, що на аутсорсинг передають не ключові, а допоміжні процеси (функції). Наприклад, юридична підтримка, ведення бухгалтерського та кадрового обліку, підбір персоналу, налагодження та техпідтримка внутрішніх мереж, call-центр і т.п.
2. Чітке уявлення власних цілей дозволить не втратити зацікавленість сторін у процесі спільної роботи, отримання в результаті співпраці тільки необхідних послуг, уникнути розчарування в результатах. Скориставшись знаннями консультанта з аутсорсингу, можна обійти багато негативних моментів, що виникають при виборі потенційного аутсорсера.
3. Важлива деталь – ефективність відносин. Дотримуйтеся лінії партнерства. У вашому розпорядженні з’явиться не просто працівник, а висококваліфікований фахівець. Його завдання – збільшення Вашого прибутку шляхом оптимізації процесу, а не підміни штатного співробітника. Причому в певній частині процесу він бере на себе ту працю, яка або фінансово неприйнятний для Вас, або не представляє величезної значущості. Але залишається виграшним ланкою у формуванні кінцевого результату.
4. Промовите і зафіксуйте відповідальність сторін. Стабільно працююча компанія-аутсорсер не боїться брати на себе повну відповідальність за результат, тому впевнена в своїх фахівцях, створює фонди ризику, а часто і страхує свою професійну відповідальність.

Таким чином, правильно визначивши і передавши потрібні функції на аутсорсинг, ви не тільки звільните свій час для вирішення більш значущих питань, але й отримаєте відмінне “плече підтримки”. Без сорому використовуйте передові способи роботи і бізнес міцнітиме з кожним днем.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект