Контактні телефони Контактні телефони

До закриття

Бізнес-література: читати чи не читати?

Сучасний бізнес вимагає грамотного підходу до його ведення та розвитку. Однак існуюча в Україні система освіти приділяє дуже мало уваги бізнес-освіті. У той же час бізнесмени та підприємці потребують знань з управління, маркетингу, фінансів і т.д. Звідки ж вони черпають знання, щоб успішно використовувати їх на практиці? – Основними джерелами є бізнес-література і бізнес-освітні інтернет ресурси.

Сьогодні читання бізнес-літератури – книг про методи, способи, теорії, приклади ведення бізнесу – стає не тільки своєрідним «правилом хорошого тону», а й необхідною умовою конкурентноздатності. Запитайте у будь-якого бізнесмена і він назве вам добрий десяток корисної літератури.

Звичайно, книги можна придбати, замовивши на спеціалізованих сайтах, але їх також можна безкоштовно скачати в зручному для читання форматі. Як же вибрати корисну літературу? – Кращий спосіб – це вибір по автору, прочитання анотації і відгуків читачів.

Велика частина бізнес-літератури написана або самими бізнесменами, де вони діляться принципами або прикладами ведення справи, або бізнес-тренерами, які узагальнили і подали передові теорії і способи. Таких представників ще називають бізнес-гуру. Хто він – бізнес-гуру? Перш за все, це справжній майстер, що вміє зіставляти, координувати, взаємопов’язувати людський фактор і процес отримання прибутку. У його розпорядженні знання питань мотивації та управління людьми, особистісного зростання, прихованого маніпулювання і т.д. Він володіє мистецтвом переконання і натхнення на успіх, на досягнення поставлених цілей. Справжнім помічником, генератором успіху чужого бізнесу може стати тільки професіонал. Людина, не один рік провів у важкій роботі, злети й падіння власної справи. Людина, яка має досвід, знає реалії бізнесу, як кажуть, не з підручника.

Вище наведено опис справжнього професіонала своєї справи. На жаль, їх не так багато. І плутати з величезною кількістю пропозицій послуг бізнес-тренера на контекстній рекламі пошукачів їх теж не варто.

Відкриваються школи, тренінгові центри, пачками випускають «моднихфахівців, не зможуть дати головне цій професії – навички та досвід. Вони можуть послужити відмінною стартовим майданчиком, але не більше.

Життєвий цикл малого бізнесу проходить п’ять стадій: створення, зростання, розширення, зрілість і, як не сумно, стадію в’янення.

Однак це зовсім не означає, що будь-який процес фатально доходить до п’ятої стадії. Стратегічне управління, наука менеджменту дозволяють приймати вірні рішення, в результаті яких четверта стадія плавно перетікає, повертається у другу.

Успішний підприємець, не знайомий з бізнес-літературою, стикається з питаннями, що потребують швидкого, часом кардинально нового рішення. Грамотний вихід гарантує новий зріст і збільшення прибутку підприємства. Існуюча бізнес-література дозволить отримати бракуючий досвід, бути більш підготовленим до всіляких робочих моментів.

Якщо відкинути все наносне, не можна не визнати, що в книгах про бізнес можна почерпнути чимало цінної інформації. Отримані там знання допоможуть зламати непотрібні стереотипи, побачити удаваними зрозумілими проблеми з іншої точки зору і більш щадним виходом. Відкрити для себе інструменти маніпулювання людськими відносинами і мудрість ведення бізнесу.

У списку найбільш популярної літератури сьогодні Стівен Кові і Наполеон Хілл, Роберт Кійосакі, Джордж Клейсона, Олександр Левітас.

Безліч книг написано зарубіжними авторами. Не варто думати, що вони незастосовні в наших реаліях. Більшість принципів і бізнес-процесів підходять і можуть, якщо не копіюватися, то застосовуватися після незначної адаптації.

Автори не поміняють погляд на світ. Вони покажуть несподівану, більш розумну точку зору на нього. І буде дуже приємно, якщо вона співпаде з Вашою.

На просторах Інтернету нескладно знайти спеціалізовані ресурси: видавництва (наприклад, books.bl.by), електронні бібліотеки безпосередньо по бізнесу та фінансів (наприклад, finbook.biz).

Зробив крок далеко вперед прогрес пропонує, так звану, дистанційну освіту.

Існуючі інтернет-портали для управлінців цілодобово розміщують найактуальнішу інформацію. Зареєструвавшись на сайті порталу, Вам будуть доступні матеріали про стратегії управління знаннями і тенденціями маркетингу, інформація про фінансові новини. Це зручне місце спілкування професіоналів управління. Можливість почитати, проаналізувати актуальну інформацію, поділитися власним досвідом, обговорити будь-які проблеми та методи їх подолання (наприклад, management.com.ua).

«Скіллопедія- справжня енциклопедія відео тренінгів. Величезна кількість різноманітної інформації, корисної в повсякденному житті, закладено в уроках цього інтернет ресурсу (адреса ресурсу – skillopedia.ru).

Сучасні технології дозволяють отримати безліч знань за наявності одного лише вашого бажання. У розпорядженні і бізнес-література, і відео-тренінги, і он-лайн навчання (вебінари). Більше того, спеціально для тих, хто не знаходить час для читання книг або перегляду тренінгів, в інтернеті можна скачати бізнес-літературу в аудіо форматі, щоб прослуховувати її під час, проведене в транспорті або виконуючи іншу рутинну роботу.

Так давайте зробимо висновок з вище сказаного, що в нашому сучасному і багатому на інновації світі, завжди є місце для нових пізнань, які можна черпати з різних джерел. Читайте, пізнавайте і розвивайтеся у своїй справі, адже досконалості немає межі!

Error: Contact form not found.

    Пропозиция дня

    Отримай 50% кешбек

    за свое хорошее поведение


      ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

      Заявник

      ПРОПОЗИЦІЯ

      Проєкт

        ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

        ЗАЯВНИК

        ПОПИТ

        Проект

          Заявка на пошук бізнесу
          для придбання

          ЗАЯВНИК


          ІНТЕРЕС