Контактні телефони Контактні телефони

До закриття

Ефективний метод роботи

Робота. На жаль, ми не завжди усвідомлюємо дійсний зміст цього терміну, розцінюючи роботу як процес заробляння грошей, що стає у принципі джерелом існування у людському суспільстві. Саме таке сприйняття і формує своєрідне негативне відношення до процесу: людина розуміє, що без роботи вона не виживе, саме тому починає її «тихо ненавидіти». Не всі, щоправда, і не завжди негативно ставляться до роботи. Якщо вам вдалося у світі діяльності знайти те, що приносить вам задоволення, ви можете вважати себе щасливою людиною.

Робота – це у першу чергу процес творіння, творчості, зміни навколишнього світу – головні критерії існування людини. Саме з цієї причини вона є джерелом життя і навіть здоров’я – людина живе, коли щось робить, коли розуміє власну корисність і необхідність, коли творить! Найкраще це відчуваєш, коли втрачаєш ту саму роботу з яких-небудь причин. І не завжди матеріальним. Запитайте у пенсіонерів, який стрес вони пережили, коли пішли на пенсію, і виявилося, що і без них щось там «вертиться».

Робота буває різною. Інтернет рясніє пропозиціями про роботу вдома і головними аргументами виставляються звичайно: «Дістав начальник!», «Набридло щоранку їхати на роботу!», «Набридло бути офісними планктонами»… Ну, м’яко скажемо, це немаловажні причини шукати альтернативи. Правда, і дистанційна робота має свої обмеження. Ви можете собі представити будівництво будинку у дистанційному варіанті? Або вирощування хлібу? Або догляд за маленькими дітьми?

Давайте будемо чесними, поняття дистанційної роботи пов’язано переважно із професіями, результат яких реалізується за допомогою комп’ютеру. Можливі, звичайно, вдома миловаріння, виготовлення ґудзиків, в’язання, шиття- різні методи, якими заробляли на життя ще наші прабаби.

Але все частіше навіть серед айтішників чуєш фразу: «Не хочу сидіти вдома. Набридло небо у вікнах windows». Чому? Здавалося б, ця сфера найбільш забезпечена віртуальною інформацією для обміну і навіть професійного росту. Однак живе спілкування все-таки не може людині замінити ніякий комп’ютер. Головна властивість роботи (тієї самої, на яку ми ходимо, їздимо та інше) – це співробітництво у команді, це спілкування,виконання якихось злагоджених дій з колегами. А це означає стан своєї необхідності, незамінності у соціумі.

Далі, де, як не на роботі, у процесі діяльності ми вчимося один в одного? Зростаємо професійно і, якщо хочете, морально. Смішний і веселий мультик про музиканта мишенятко, напевно, пам’ятають усі. «Який чудесний день, який чудесний пеньок, який чудесний я й пісенька моя!Але скільки б ти сам собі не співав дифірамби, ні розумніше, ні краще, ні сильніше ти не станеш.Насправді нам усім так потрібна оцінка навколишніх, іноді навіть більше, ніж заробітна плата.

Мрії письменників-фантастів про те, що люди дуже незабаром перестануть «ходити на роботунасправді нездійснена, просто робота стає іншою. І якщо, працюючи найнятим співробітником, ви маєте 8-годинний робочий день, два вихідних і перерви на обід, то для власника індивідуального бізнесу ці принади практично недоступні.

У наш час діяльність у фрилансі стає дуже популярною. Комунікативні технології, що розвиваються, переносять у віртуальну сферу багато аспектів людського суспільства, у тому числі й спілкування. Робота вдома стає способом заробляння на життя для студентів і пенсіонерів, для молодих мам та інвалідів. Тобто для тих категорій, яким раніше дорога до світу бізнесу просто була перекрита відсутністю самої необхідності «ходити на роботуу певний час, у певне місце, за певну заробітну плату. Не менш актуальним питання правильної організації роботи вдома стає і для людей творчих професій (художників, письменників, музикантів). Цінують самоту і люди, діяльність яких пов’язана з науковою сферою.

Сучасні бізнесмени усе частіше звертають погляди на організацію мережі дистанційних працівників. Наприклад, під час несприятливих погодних умов співробітникивидавництва (коректори, складачі текстів, художники та дизайнери) з успіхом працюють за домашніми комп’ютерами та спілкуються в інтернет-мережі. При цьому вони вдячні начальству, що не довелося добиратися у транспорті із проблемами за тридев’ять земель, мерзнути у холодному офісі. А начальство заощаджує на електриці та опаленні. Чому б і ні? До речі, поняття «робочий часстає також досить умовним. Гнучкий графік як на постійному місці роботи, так і у фрилансі усе більш активно займає свої позиції. В чому він полягає? Саме головне – правильна організація робочого часу. Якщо людина повинна виконати якесь певне завдання, чому б йому не впоратися з ним швидше,ніж за повний робочий день (природно, що якісно). І при цьому одержати зарплату за результатами праці, а не за «відсиджуванняробочого часу. Цілком обґрунтованим буде і рішення керівника відправити додому бухгалтера для швидкого і якісного оформлення документів по річному звіту, наприклад.

Відзначимо, що законодавством не підтверджується таке поняття, як гнучкий графік роботи, хоча є можливості організації повного і неповного робочого дня. Гнучкий графік роботи може бути офіційно регламентований установленим часом початку і закінчення роботи. Врахуємо й існування таких понять, як ненормований робочий день. Звичайно такий режим застосовується для адміністрації будь-яких установ і підприємств. Безумовно, компанія, результат діяльності якої залежить від злагодженої роботи багатьох людей, не може функціонувати без конкретного режиму роботи (та ж будівельна організація, вантажоперевезення, сталеплавильна промисловість, залізниця та інші). Є бізнес, що працює цілодобово, при цьому чіткий графік роботи і умови для взаємозамінності співробітників є просто необхідною умовою його існування.

Сфера послуг, переважно, користується гнучким графіком роботи, адже не дивно, що найбільш затребувані, наприклад, актори і музиканти, у вихідні та святкові дні, коли основна маса людей відпочиває і має потребу у видовищах. Буде правильним і встановлення гнучкого графіку для компанії, що надає сантехнічні, клінінгові послуги та інші.

Насправді як жорсткий, так і гнучкий графіки роботи можуть і повинні реалізовуватися, при цьому вони мають і свої переваги, і недоліки.

Жорсткий робочий графік
Плюси:
– чітка організація праці. Вчасно прийшли, вчасно пішли, не встигли виконати завдання – ваша проблема, вчитися працювати у робочий час;
– реалізація внутрішніх взаємозв’язків бізнес-процесу. Немає проблем з пошуком відсутнього співробітника, потрібної інформації, виконавця. Усе на місці;
– можливість контролювати роботу співробітників. Адміністратор бачить, хто, як працює, наскільки продуктивно у будь-який момент часу;
– дотримання системи оплати праці. Оплата праці безпосередньо пов’язана з робочим часом, зазвичай – почасово-преміальна. Може бути і відрядна, але у рамкахробочого часу.
Мінуси:
– відсутність мотивації на швидкість і якість виконуваних завдань. Пам’ятайте: «І запам’ятай, студент, у тебе оплата в рублях, а в мене – у добах»?
– неможливість вирішити особисті проблеми у робочий час. Проблеми у родині, зі здоров’ям, вдома неможливо вирішити без порушень трудового розпорядку;
– виникання сторонніх факторів, що впливають на продуктивність праці. Сторонні розмови, дії, що відволікають від роботи, відвідування у робочий час магазинів та інше;
– зобов’язання виплачувати понаднормові у випадку позаштатних ситуацій. Для адміністрації це, безумовно, не вигідно, хоча відповідає трудовому законодавству.

Гнучкий робочий графік
Плюси:
– можливість реалізувати себе у найбільш продуктивний час доби. Знаючи своє завдання і строки виконання, людина розподіляє свій час так, щоб виконати його в оптимальному варіанті;
– розвиток навичок самоорганізації. Коли за спиною не стоїть «наглядач зі стимулом», людина вчиться свідомій дисципліні. Хоча іноді це навіть важче, ніж вчасно прийти на роботу;
– відсутність стресу через порушення внутрішнього розпорядку. Ті, хто хоч раз спізнювався на прохідну, писав пояснювальні і втрачав преміальні за пробку на дорозі, аварію у ванній або інші проблеми, розуміють, що означає такий стрес;
– можливість приділити необхідну увагу рішенню особистих питань (родині, здоров’ю та інше).
Мінуси:
– складність професійних комунікацій. Виникає «явище самоіндукції», людина втрачає професійні зв’язки, а тому може попросту почати втрачати і кваліфікацію без обміну новими знахідками та ідеями, «варячись у власному казані»;
– відсутність бонусів за «понаднормові», преміальних та інших виплат. У гнучкому графіку звичайно працює чиста оплата за виконаний обсяг робіт. Що зробив, за те й одержав;
– порушення робочої дисципліни. Важко не відкладати на завтра, що можна зробити сьогодні. На жаль, людина дуже швидко може втратити робочий ритм. А у колективі, що працює із гнучким графіком, це може просто привести до порушень виробничих взаємозв’язків;
– зниження ефективності праці. При відсутності постійного стимулювання багато з людей просто втрачають бажання, а потім і можливість ефективно працювати.

Слід зазначити, що для середнього та малого бізнесу буде правильним поєднати гнучкий і жорсткий графіки роботи. Необхідно чітко регламентувати для цього окремі категорії співробітників. Так, у принципі, робить на сьогоднішній день приблизно четверта частина компаній. Хоча більшість все-таки дотримуються традиційного нормованого робочого дня.

Однозначної відповіді на питання про ефективний графік роботи для вашого бізнесу, мабуть, ніхто не одержить. Кращим критерієм вибору оптимального варіанта є, безумовно, статистика. Варто просто порахувати, що більш вигідно для вашої компанії. А манна небесна ніде на голову не падає, уже це бізнесменам відомо точно.

Error: Contact form not found.

    Пропозиция дня

    Отримай 50% кешбек

    за свое хорошее поведение


      ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

      Заявник

      ПРОПОЗИЦІЯ

      Проєкт

        ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

        ЗАЯВНИК

        ПОПИТ

        Проект

          Заявка на пошук бізнесу
          для придбання

          ЗАЯВНИК


          ІНТЕРЕС