найближчий офіс

якщо ні, змініть

Ергономіка робочого місця

За статистичними даними офісний співробітник проводить в офісному просторі в середньому 60 % часу бадьорості, тобто свого активного часу. Вражаюча цифра, чи не так? Вона свідчить про те, що цей значний часовий період спрямований людиною на реалізацію свого трудового потенціалу. Відповідно умови праці повинні забезпечувати високу працездатність і збільшуючи коефіцієнт віддачі трудовитрат працівника.

Серед великої кількості завдань з оптимізації умов праці, одну з лідируючих позицій займає ергономіка робочого місця офісного співробітника. І це не дивно. Більше 60 % населення задіяно у сфері сервісного або інформаційного обслуговування, ще 20 % зайняті управлінням виробничими процесами на автоматизованих місцях. Створення ергономічних робочих місць дозволяє домогтися двох стратегічних цілей:
– для співробітника – створення максимально комфортних умов праці;
– для роботодавця – підвищення ефективності праці.

Розуміння настільки важливого аспекту, що поєднує посадові обов’язки людини з його предметами і об’єктами праці, призвело до виникнення цілої науки – ергономіка.

Дивовижний факт – термін «ергономіказ’явився у наукових працях ще в ХIХ столітті. Він охоплює удосконалення усіх побутових граней, зручностей життя і діяльності людини – будинок, робочий простір, будь-які відвідувані місця. Проте, велика частина наукових досліджень спрямована на поліпшення робочих областей діяльності.

Не таємниця, що зростаючі темпи зростання виробництва, його обсяги вимагають від працівника усе більшої і більшої ефективності, підвищеної концентрації, зосередженості і зібраності. Увага, витонченість рухів і ліквідація зайвих (непотрібних) процесів стають запорукою високої продуктивності.

Зараз популярно працювати у приміщенні, побудованому за принципом так званого «відкритого офісу». Грамотний підхід до облаштування робочого місця включає оптимізацію розмірів робочого простору, якість і комфортність меблів, доступність необхідного обладнання, носіїв інформації тощо.

Робота в таких офісах має свої переваги і недоліки.

Основні переваги – можливість виділити необхідний простір, мінімізуючи необхідність вписуватися в існуюче планування, правильно розташувати робочі місця з урахуванням функціональних взаємозв’язків, створити комфортне робоче місце, зручно розташувавши необхідне обладнання, забезпечити доступ до документів.

Серед основних недоліків – уміння співробітника концентруватися на завданні і не відволікатися на рух, шум і розмови інших працівників єдиного офісу.

Важливим моментом завжди залишається доступ до природного джерела світла. Робота протягом дня в умовах штучного освітлення з часом негативно позначиться на психологічному та фізичному стані колективу.

Торкаючись моментів, що стосуються безпосередньо особистості людини, ергономіка передбачає забезпечення візуальної недоторканності приватного життя. Як варіант, – наявність фіксованих стін або стелажів у загальних кабінетах. В умовах «відкритого офісуперегородки-трансформери відмінно підтримають ефект індивідуальності обмеженого простору.

Ефект від застосування методів ергономіки на робочому місці офісного співробітника може бути не так значущий, як, наприклад, на виробничій лінії. Однак слід при організації робочого простору використовувати ті ж принципи:
– поруч розташовуються місця співробітників, які задіяні в одному або суміжних виробничих процесах і між якими відбуваються основні комунікації;
– більшість процесів повинні виконуватися на безпосередньому робочому місці без необхідності відволікатися на інші процеси;
– робочі місця повинні забезпечувати доступ до устаткування і джерел інформації з мінімальними витратами на пересування;
– повинні бути заплановані місця для розміщення об’єктів зняття виробничого стресу – квіти, особисті фото тощо.

Купити або взяти в оренду готовий ергономічний офіс сьогодні задоволення досить дороге. Як варіант виходу з існуючих можливостей, варто ознайомитися з роботою Мюллера і Мейса, відомої як «Універсальний дизайнабо «Дизайн для всіх». Їх поради, підхід, описані принципи допоможуть правильно зорієнтувати дії на створення комфортних умов для будь-якої людини у часто необхідному йому просторі.

Продумавши і впровадивши принципи ергономіки до робочих місць і офісному простору, ви обов’язково побачите результат, і він перевершить будь-які очікування.

Дивовижні приклади практичної реальності ергономіки простежуються в офісах відомих, провідних компаній. Стильні, ефектні, що очолюють перші позиції світових рейтингів: red bull, ilse media, google Zurich, креативний, загадковий офіс, в якому хочеться перебувати завжди, three rings.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект