найближчий офіс

якщо ні, змініть

Іноземці в Україні: бізнес та працевлаштування

Коли іноземний громадянин (підданий) приїжджає в Україну з метою працевлаштування чи започаткування бізнесу, йому необхідно пройти кілька спеціальних процедур: стати на облік у податкових органах та отримати відповідний дозвіл. Далі розглянемо ці питання детальніше.

Ідентифікаційний номер

Іноземець (нерезидент) зобов’язаний стати на облік у податковій інспекції в Україну з отриманням українського податкового ідентифікаційного номера (далі – ІПН) при здійсненні наступних найбільш типових дій в Україну:
– установі підприємства;
– одержанні будь-яких доходів;
– здійсненні операцій з нерухомістю та автотранспортом;
– оформлення і вступ в спадщину;
– оформлення виду на проживання;
– отримання дозволу на працевлаштування;
– вступ іноземця в шлюб.

ІПН – індивідуальний номер, який присвоюється фізичним особам-платникам податків і зберігається за ними протягом усього їхнього життя. Він є обов’язковим для використання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності при укладанні цивільно-правових угод.

Відповідно до Положення про картку фізичної особи-платника податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29 листопада 2007 р. № 662, іноземні громадяни реєструються і отримують ІПН в державних податкових інспекціях при поданні паспорта і засвідченого в установленому порядку його перекладу на українську мову. Громадяни, які мають Свідоцтво на постійне проживання, видане ВГІРФО УМВС Україні, подають паспортний документ і вказане Свідоцтво.

У випадку, коли фізична особа не може особисто отримати ідентифікаційний номер, вона може доручити це зробити за себе іншій фізичній особі, оформивши нотаріально засвідчене доручення.

Дозвіл на працевлаштування

Дозвіл на роботу іноземців в Україну видається обласними центрами зайнятості. Комісія розглядає подані документи два рази на місяць. Підприємство, яке передбачає працевлаштувати іноземних громадян, повинно належним чином обгрунтувати незамінність такого фахівця.

Особливу увагу потрібно приділити обгрунтуванню необхідності запрошення іноземних громадян і сплачених підприємством податків та зборів.

Комісія оцінює також кваліфікацію іноземних працівників і досвід роботи на підставі наданих документів.

Дозвіл на роботу видається строком від півроку при первинному зверненні до 3 років при продовженні. Термін видачі дозволу після засідання комісії – один тиждень.

Необхідний список документів:
– заява роботодавця;
– дві фотографії;
– обгрунтування для зайнятості;
– довідку з ДПАУ про відсутність заборгованості з податків;
– довідка про відсутність боргів перед Фондом зайнятості;
– квитанція про сплату збору за розгляд;
– проект контракту між роботодавцем та іноземцем;
– довідка про відсутність судимості іноземного громадянина;
– виписка з ЄДРПОУ та повні реквізити по підприємству;
– завірені копії документів про освіту іноземця з перекладом на українську мову;
– копія паспорта іноземного громадянина з перекладом на українську мову;
– загальна інформація про перспективи роботи;
– посада, на яку претендує іноземний громадянин;
– форма 3-ПН (звіт про наявність вакансії).

У разі використання праці іноземців без отримання дозволу на працевлаштування, це загрожує для підприємства застосуванням до нього штрафних санкцій з подальшим забороною на працевлаштування іноземних громадян.

Коментар спеціаліста

– Чи складно отримати ІПН для нерезидента Україні?
– Сама по собі процедура отримання ІПН не складна. Однак вона має свою специфіку, яка полягає в правильності оформлення та подачі документів. А це в свою чергу впливає на кількість разів подачі документів і термін отримання ІПН.

Як правило, іноземні громадяни не знайомі з українським законодавством і тим більше з дозвільними органами влади, тому рекомендую звертатися до фахівців з даного питання.

– У яких випадках іноземцю необхідно отримувати дозвіл на працевлаштування?

Як випливає із самої назви дозволу, воно необхідне лише в разі працевлаштування на території Україні. Відразу скажу, що отримувати цей дозвіл не потрібно, якщо іноземець засновує компанію, але не має наміру займати в ньому будь-яку посаду.

Також дозвіл на працевлаштування не потрібний іноземцям, які постійно проживаю-щим в Україну (мають вид на проживання).

Перш ніж оформити наказ про прийом на роботу іноземця, не проживає постійно на території Україні, у роботодавця має бути дійсний дозвіл на працевлаштування саме цього.

На жаль, підготовка пакета документів та отримання самого дозволу займає досить тривалий час. Також потрібні наявність практичних знань для правильного обгрунтування праці нерезидента, що може вплинути на період дії дозволу. Сама процедура отримання дозволу досить таки бюрократична.

Виходячи з вище викладеного, для економії часу і ресурсів настійно рекомендую для отримання дозволу на працевлаштування в Україну нерезидента звертатися до фахівців у даній сфері.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект