найближчий офіс

якщо ні, змініть

Інтерв’ю “Особливості підбору персоналу”

Мороз Вікторія
Директор департаменту кадрового й рекрутингового обслуговування.

Підбор персоналу відіграє важливу роль в успіху ведення бізнесу у будь-якій компанії. Від співробітників залежить не тільки ефективність роботи, але й репутація вашої компанії на ринку. Відповідно всі компанії не залежно від сфер діяльності зіштовхуються з необхідністю пошуку та найму персоналу.
Дане завдання вирішуєтьсяодним зі способів: або організація власної HR-служби, або пошук персоналу через рекрутингову компанію.
Для з’ясування особливостей, ми звернулися до експерта з такими питаннями:

– Які переваги та недоліки цих двох методів?

Перевага власного відділу персоналу – це в першу чергу знання корпоративної культури, тому що довідатись її можна, лише попрацювавши в організації якийсь час. Але створення свого HR-відділу не завжди економічно вигідно, особливо якщо рух співробітників у компанії невеликий, або необхідна конфіденційність при закритті вакансії. Також буває, що відділ персоналу перевантажений іншими завданнями (навчання, атестація) і функцію наймання передають на аутсорсинг.

– Які переваги підбору через рекрутингову компанію?

Фахівці рекрутингової компанії добре знаютьринок праці, рівні заробітних плат, володіють різного роду методиками пошуку й оцінки кандидатів і в стислий термін можуть знайти фахівця, здатного виконати поставлені керівництвом завдання по розвитку певного напрямку.
Правильний підбор персоналу може допомогти у збільшенні прибутковості, виробництва, підвищенні загального духу співробітників усередині компанії. Не правильний підбор приведе до плинності персоналу, або не компетенції співробітників, що погано також впливає на репутацію компанії. Якщо ви прийняли в штат не того фахівця, то ви знову ж таки зазнаєте збитків за підбір нових людей, що істотно збільшить ваші витрати.

– Які основні етапи відбору персоналу?

Процедура пошуку та відбору персоналу займає не мало часу і відбувається у кілька етапів:
1) визначення вимог до кандидатів і їх функціональних обов’язків;
2) розміщення в Інтернеті й ЗМІ оголошень про вакансії, що, до речі, теж не безкоштовно;
3) отимання та розгляд резюме від кандидатів;
4) оцінка по резюме;
5) обдзвонювання кандидатів і призначення співбесід;
6) попередня співбесіда й заповнення докладної анкети;
7) тестування;
8) перевірка рекомендацій;
9) відбірна співбесіда;
10) ухвалення рішення і прийом на роботу.
У результаті в день приходить більше сотні відгуків, з них менш 1% відповідають заявленим вимогам, це тільки по попередньому аналізу резюме. Наче б то виконано велику ділянку роботи, але по факту проблема залишається не вирішеною.
Зовнішні рекрутери виконують роботу більш швидко і якісно, відправляють на співбесіди внутрішнім рекрутерам тільки цільових кандидатів, які відповідають всім вимогам замовника. Звичайно таких кандидатів буває не більше п’яти, і, як правило, одному з них робиться пропозиція про вихід на роботу.

– Які особливості роботи з компаніями замовниками?

Деякі компанії хочуть заневеликий фонд зарплатиодержати співробітника високого рівня, для цього в описі вакансії роботодавець вказує різні, іноді суперечливі функції, виконати які важко одним фахівцем. У цьому випадку співробітники рекрутингових компаній вносять корективи до вимог клієнта, особливо у частині мотивації праці, бо добре знають особливості ринку найму персонала та можуть проконсультуватищодо рівня пропонованих компенсацій для аналогічних позицій.
Допомога у пошуку персоналу затребувана також для іноземних компаній, які відкривають в Україні свої представництва. Як правило, це вакансії керівного рівня, підбор яких обумовлений обережністю і знанням багатьох нюансів.

-Чи допомагають рекрутери кандидатам?

Так,особливістю роботи зовнішніх рекрутеров також є допомога кандидатам перебороти невпевність у собі, правильно підготуватись до фінальної співбесіди, тому що фахівці потрібного рівня не завжди мають потрібні навички та знаннями. Зовнішні рекрутери ведуть такожроз’яснювальнуроботу й із замовником, оскільки роботодавець хоче бачити у кандидаті й гарного оратора, і професіонала, що практично неможливо.

– Які ще послуги надає рекрутингові агентства?

У цілому рекрутингові агентства надають цілий комплекс послуг для компаній клієнтів: консультації по організації діяльності, мотивації персоналу, інформації про ринок праці, проведення оцінки персоналу, аудита й тренінгів. Даний комплекс дозволяє підвищить результативність роботи компанії й рівень ведення бізнесу.
Підводячи підсумки, можна сказати, що особлива увага приділяється підборуграмотних фахівців, які максимально відповідають вимогам посади, і повною мірою володіють професійними знаннями й навичками. У зв’язку із цим, актуальність правильного підбора сьогодні абсолютно очевидна для керівників, і помилка, зроблена при пошуку співробітників, може дорого обійтись для будь-якої компанії.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект