ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ ДЕРЖРЕЄСТРАТОРУ | Дніпро, Київ, Матеріали, Одеса, Харків | FIRM.UA
 

ми з Вами з 1999 року

Обов’язкове подання звітності держреєстратору

Частиною 3 статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) з дублюванням у статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон № 755) передбачено подачу звітності державному реєстратору. Це обумовлено тим, що в Єдиному державному реєстрі повинні міститися, зокрема, такі відомості про юридичну особу, як фінансова звітність про господарську діяльність юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Порядок подання такої звітності прописаний Держкомпідприємництва (лист від 26.03.08 р. № 2575). У цьому порядку вказані перелік необхідних документів і процедура подачі держреєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи баланс і звіту про річні фінансові результати.

Слід вказати, що хоча за не надання фінансової звітності держреєстратору штрафні санкції не застосовуються, але є інші негативні наслідки. У випадку не надходження зазначеної звітності, державний реєстратор проставляє в базі відмітку про відсутність підприємства за місцем реєстрації з поданням відповідної інформації в податкові органи за місцем реєстрації підприємства. У той же час надходження такої інформації призводить до присвоєння підприємству відповідного негативного «стану» і подальшим проблемам зі збирачами податків, таким як анулювання свідоцтва ПДВ, блокування прийому звітності, періодичне проходження податковий міліції на встановлення місцезнаходження.

І так, ми наполегливо рекомендуємо подати річний баланс і звіт про фінансові результати діяльності в державному реєстратору. За бажанням фахівці АКГ «ФінІнКом» можуть провести цю процедуру для вас.

Нагадаємо, що згідно Закону № 996 підприємства зобов’язані подати державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи не пізніше, ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом.

Не турбуйтеся, якщо ви пропустили указний термін. Подавайте пізніше, адже відповідальності за неподання або несвоєчасне подання не встановлено. Головне – уникнути випливають проблем з податковими органами.


© ГК "ФінІнКом" 1999-2020 FIRM.UA - рішення для бізнесу