найближчий офіс

якщо ні, змініть

Оптимізація кадрового обліку

Незалежно від кількості співробітників на підприємстві ведення кадрового обліку є законодавчо закріпленим й обов’язковим процесом господарської діяльності. Кадрову документацію зобов’язаний вести роботодавець, навіть якщо в компанії працює тільки одна людина.

Так що ж таке кадровий облік?

Кадрове облік – це постійний внутрішній процес, результатом якого є фіксація інформації про наявність і рух персоналу. До складу цього процесу входить оформлення:
– штатного розкладу підприємства;
– організаційної документації (правила внутрішнього трудового розпорядку, положень щодо роботи персоналу);
– прийом, переведення та звільнення співробітників;
– табелювання та передача даних у бухгалтерію для нарахування заробітної плати;
– відпусток і прогулів;
– належної звітності у відповідні державні органи;
– пенсій і нещасних випадків;
– документації для проходження перевірок і багато чого іншого.

Фіксація відбувається шляхом оформлення документів, перелік, форма і порядок заповнення яких чітко регламентована державними стандартами.

У трудовому законодавстві є багато «підводних каменівй особливостей, а порушення, що виникли внаслідок їхнього незнання, як правило, приводять до небажаних наслідків.

Як же правильно налагодити процес кадрового обліку?

Варіантів є декілька:
1) ведення керівником самостійно. Негативними факторами є: відсутність знання відносно ведення кадрового обліку і необхідність приділяти йому процесу певний час на шкоду вирішенню поточних завдань;
2) делегувати цю функцію. Як правило, керівники перекладають цю роботу на секретаря або бухгалтера. Негативними факторами є:відсутність у таких фахівців знання відносно ведення кадрового обліку та формальний, поверхневий підхід до кадрового обліку;
3) передати функцію профільному фахівцеві – інспекторові з кадрів. Це кращий з варіантів для великих компаній, у яких значний штат співробітників. Для малих і середніх підприємств негативним фактором є дорожнеча такого фахівця й організації йому робочого місця при відносно невеликому обсязі роботи.

Оптимальне рішення – це передача даного процесу на аутсорсинг (ведення спеціалізованою зовнішньою компанією). Це дозволяє скоротити витрати та час на ведення кадрового обліку.

Передайте ці функції фахівцям нашої компанії, які:
– ведуть кадровий облік у відповідність із нормами діючого трудового законодавства та стандартів;
– мають досвід у веденні кадрового діловодства підприємств різних видів діяльності, формами власності, особливостями кадрової політики та трудових відносин;
– завжди у курсі самих останніх змін у трудовому законодавстві й оформленні кадрової документації;
– відповідають за якість ведення кадрового обліку;
– завжди готові надати консультаційних підтримку з питань, що Вас цікавить, запропонувавши різні варіанти його вирішення.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект