найближчий офіс

якщо ні, змініть

Переваги HR-аутсорсингу

Скорочення і оптимізація бюджетів змусила ряд компаній передати HR-функції на аутсорсинг. В Україні ця практика тільки набирає популярність і тенденція до збільшення попиту на даний вид послуг значно зросла. Вперше даний вид послуг задіяли в Україні іноземні компанії, для них ця послуга давно не нова, за ними пішли слідом великі українські компанії.

Аутсорсинг – це передача певної функції або сукупності зовнішніх функцій підприємства спеціалізованому підрядчику.

У межах проектів аутсорсингу персоналу підрядникам передаються функції з підбору персоналу, кадрового супроводу, розрахунку та виплати заробітної плати, навчання і перевірки знань (атестація), охорони праці і т.д.

Лідерами за темпами зростання за останні роки стали послуги підбору персоналу, а також надання тимчасового персоналу. Аутсорсинг кадрового адміністрування в Україні використовується, але темпи зростання цієї послуги значно нижчі. На даний момент найбільш актуальнийаутсорсинг (вилучення співробітника зі штату компанії) – це виявилася краща альтернатива звільнення персоналу в період скорочення бюджетів компанії.

Аутсорсинг використовувати можна практично скрізь. Найчастішепередаються функції це: офісна підтримка (бухгалтерія, юриспруденція), колл-центри, IT-підтримка, прибирання, водії, кур’єри, складські працівники. А також ряд фахівців ритейлу: промоутери, мерчендайзери, торгові представники.

Потреба в аутсорсингу виникає у компаній з різних сфер діяльності – з сезонними коливаннями, прив’язані до проектних робіт або старт-апи (компанії, які тільки починають свою діяльність).

Аутстаффінг максимально виправдано застосовуєтьсяв сферах, де досить висока плинність кадрів: роздрібна торгівля, страхування, ріелтерський бізнес, видавництво, поліграфія. Це дає можливість оплачувати тільки фактичну зайнятість співробітника, не несучи відповідальності перед ним. Як правило, аутстаффінг використовується на початковому рівні, іноді на позиціях середнього менеджменту і практично ніколи на позиції топ-менеджменту.

Які переваги дає HR-аутсорсинг:
– виконання відданих функцій за кращими світовими технологіями з урахуванням нововведень і змін;
– відсутність ризиків пов’язаних з трудовим законодавством;
– звільнення внутрішнього ресурсу для вирішення стратегічних завдань;
– скорочення інвестицій на програмне забезпечення, навчання, розвиток співробітників;
– оперативна і гнучка зміна чисельності персоналу.

аусорсінг персоналу об’єктивний для всіх видів компаній. Для середніх і дрібних застосовуються тільки окремі бізнес-процеси. Для великих – аутсорсинг персоналу в цілому.

HR-аутсорсинг використовують в наступних випадках:
– при поглинанні і злитті компаній;
– для поліпшення фінансово-економічних показників компанії;
– для зменшення витрат на «непрофільні» процеси (кадри, підбір);
– для поліпшення іміджу компанії;
– для поліпшення кадрового складу;
– для виконання одноразових конкретних робіт у конкретні терміни.

При передачі функцій підбору персоналу компанія скорочує витрати оплати праці внутрішніх рекрутерів, скорочує тимчасові витрати, знижує ризик невідповідності кандидата, мінімізує витрати на рекламу і т.д.

При аутсорсинге компанія скорочує витрати на власний адміністративний персонал, знижує ризик трудових спорів, отримує можливість сфокусуватися на своєму основному виду діяльності.

Попит на аутсорсинг персоналу буде тільки збільшуватися, так як дає можливість роботодавцям менш болісно пережити спади і підйоми в економіці.

ДУМКА ФАХІВЦЯ

Аутсорсинг персоналу широко розповсюдженийвид послуг, у всіх сферах бізнесу незалежно від рівня компанії і темпів її розвитку.

Переваги:
– зниження і повний контроль витрат (зазвичай вартість послуг компанії-аутсорсера менше, ніж витрати компанії-замовника на виконання цієї ж функції);
– економія на податках із зарплати;
– вивільнення внутрішніх ресурсів замовника для вирішення інших завдань;
– концентрація замовника на своїй основній діяльності;
– залучення професійного обладнення, знань, технологій компанії-аутсорсера.

Аутсорсинг ідеально підходить для проектів, які мають сезонні або циклічні вимоги до залучення додаткових ресурсів.

Всі види роботи, які компанія не може виконати ефективно, оскільки вони не відносяться до їх спеціалізації, можна передати на виконання компаніям партнерам, заощадивши час і гроші на організацію власного відділу. Такий спосіб делегування робіт сьогодні активно використовується зарубіжними компаніями, і вже активно випробуваний вітчизняними компаніями.

Спираючись на позитивний досвід застосування технологій кадрового аутсорсингу на українському ринку і тієї вигоди, яку можна отримати від їх використання, консультанти АКГ «ФінІнКом» будуть раді надати додаткову інформацію по даній послузі.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект