РОЗБІЖНІСТЬ МІЖ ЮРИДИЧНОЮ ТА ФАКТИЧНОЮ АДРЕСОЮ | Дніпро, Київ, Матеріали, Одеса, Харків | FIRM.UA

найближчий офіс

якщо ні, змініть

РОЗБІЖНІСТЬ МІЖ ЮРИДИЧНОЮ ТА ФАКТИЧНОЮ АДРЕСОЮ

Почнемо з того, що поняття “юридична адреса” та “фактична адреса” є свого роду образними виразами, які зміцнилися в діловому мовленні і навіть іноді присутні в офіційних документах. Законодавець же оперує поняттями «податкова адреса» та «місцезнаходження юридичної особи».

Так, згідно з п. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України, податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Поняття «місцезнаходження юридичної особи» визначається ст. 39 Цивільного кодексу України. Відповідно до цієї статті, це фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого ведеться керівництво діяльності юридичної особи, а також здійснюється управління та облік.

Цікаво, що в нашій країні немає законодавчих перешкод для того, щоб займатися бізнесом не за адресою “прописки” компанії. Це дозволяє юридичній особі на свій розсуд вибирати собі зручне місце розташування, тим більше, що теперішні технології дозволяють зовсім обходитися без офісу.

Але, незважаючи на відсутність обмежень, податківці, створили ситуацію, при якій компанія не може безперешкодно працювати там, де їй зручно, а повинна бути прив’язана до адреси реєстрації.

НАСЛІДКИ ВІДСУТНОСТІ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ?

Відсутність юридичної особи за місцезнаходженням є предметом пильної уваги органів податкової служби. Це стосується, в першу чергу, платників ПДВ.

Податкові органи здійснюють перевірку місцезнаходження платників податків:

Державний реєстратор, у свою чергу, направляє особі повідомлення про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо така картка не буде отримана держреєстратором на протязі місяця, то в регістр вноситися запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Перевірка місцезнаходження також здійснюється при проведенні будь-якого виду перевірки платника податків.

Тобто фактично в будь-який час і на будь-яких підставах.

Якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції встановлено, що фактичне місцезнаходження фірми не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник органу ДПС приймає рішення про направлення державному реєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.

Державний реєстратор, у свою чергу, направляє особі повідомлення про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо така картка не буде отримана держреєстратором на протязі місяця, то в регістр вноситися запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Необхідно мати на увазі, що наявність в реєстрі запису про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням є підставою:

ЯКИМ ЧИНОМ МОЖНА УНИКНУТИ ТАКИХ ПРОБЛЕМ?

У разі якщо фактичне місцезнаходження юридичної особи відрізняється від зазначеного в регістрі, для уникнення «непорозумінь» з податковими органами та можливих наслідків у вигляді анулювання реєстрації свідоцтва ПДВ або припинення юридичної особи бажано забезпечити:

  1. своєчасне надання звітності та своєчасну сплату податків;
  2. наявність звітних документів під час перевірки за місцем реєстрації фірми;
  3. своєчасне одержання поштової кореспонденції, спрямованої на юридичну адресу з усіх державних органів та фондів;
  4. постійний зв’язок з керівником та / або бухгалтером фірми;
  5. своєчасна подача форми про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в реєстрі.

КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ

При виборі місця реєстрації фірми, ми порекомендували б звернути увагу на наступні моменти.

Як у будь-якій іншій сфері, серед фірм, які пропонують юридичні адреси, є компанії з високою і низькою якістю послуг.

Якщо засновник планує бізнес з тривалою перспективою, розумно вибрати фірму, яка надає повний спектр послуг. А саме:

Всі вище перераховані пункти дуже важливі при покупці юридичної адреси. Звичайно ж, за невідповідність юридичної та фактичної адрес в українському законодавстві немає навіть адміністративної відповідальності, наприклад, у вигляді штрафу. Проте ціна, яку можна заплатити за такий «недолік», значно перевищує будь-які штрафні санкції.

Тому, вибираючи фірму, яка надає юридичну адресу, не варто ставитися до цього питання, як до ще одного способу заощадити при створенні свого «дітища». Ви повинні придбати собі партнера для довготривалої співпраці.

Firm.ua допоможе підібрати юридичну адресу в будь-якому районі твого міста!

Отримай безкоштовно відео по темі

Пропозици дня

Пропозици дня

Пропозици дня Отримай 50%

Пропозици дня Отримай 50%