найближчий офіс

якщо ні, змініть

Способи ліквідації підприємства

Як правило, при створенні підприємства засновники вважають, що воно не тільки буде прибутковим, але йбуде діяти тривалий час. Однак іноді наступає момент, коли підприємство стає не потрібним. Причиною може бути що завгодно: як то збитковість бізнесу, зміна ринкових умов, наявність «гріхіві пов’язаних з ними ризиків і т.д. Встає питання: «А як позбутися від непотрібного підприємства?

Сьогодні на ринку юридичних послуг запропоновані кілька варіантів ліквідації.

Розглянемо зазначені варіанти детальніше.

Реєстрація припинення – це офіційний спосіб ліквідації підприємства за рішенням власника шляхом проходження відповідних перевірок і зняття підприємства з обліку.

Такий варіант застосовується до підприємства, що припинило ведення діяльності на момент звернення про ліквідацію, бухгалтерська документація та звітність є у належному стані, не має заборгованість перед бюджетом, фондами, контрагентами, працівниками, не перебуває у розшуку податкових органів і не має непогашених штрафів.

Переваги такого варіанта: законність і безпека.

Недоліки – тривалість процесу закриття, що займає період від 6 до 18 місяців, і відносно висока вартість.

Передача іншим особам – це спосіб, що спрямований на припинення юридичного зв’язку між підприємством та його засновником і керівником шляхом безоплатної передачі корпоративних прав на таке підприємство новому власникові, що має намір почати бізнес, з призначенням нового директора.

Такий варіант застосовується до підприємства, що не вело або вело мінімальну господарську діяльність, не має заборгованості перед працівниками, контрагентами, бюджетом і фондами, бухгалтерська документація й звітність є у належному стані.

Переваги такого варіанта: економічність, оперативність і безпека.

Недолік – тривалість процесу, пов’язана з пошуком нового власника.

Зміна власника і директора – це спосіб, спрямований на оперативне припинення юридичного зв’язку з підприємством шляхом зміни власника і директори, а також проведення новим власником і директором подальшої ліквідації такого підприємства.

Такий варіант застосовується до підприємства, що припинило ведення діяльності на момент звернення про ліквідацію, бухгалтерська документація і звітність є у відповідному стані, не має заборгованість перед бюджетом і не перебуває у розшуку податкових органів.

Переваги такого варіанта: оперативність і законність.

Недолік – висока вартість, що включає крім процедури реєстрації припинення, також перереєстрацію на нового власника.

Банкрутство – це спосіб, спрямований на припинення підприємства шляхом проведення процедури визнання підприємства банкрутом у судовому порядку.

Такий варіант застосовується до підприємства, що припинило ведення діяльності на момент звернення про ліквідацію, вело активну діяльність, допущені грубі помилки у процесі ведення бухгалтерської документації і здачі звітності, має заборгованість перед бюджетом, контрагентами, працівниками, має непогашені штрафні санкції або претензії з боку податкових органів.

Переваги такого варіанта: ефективність, законність, результативність і безпека.

Недолік – дорожнеча.

Вибір способу ліквідації залежить від реального стану справ на підприємстві, що підлягає ліквідації.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект