ЯК НЕ "ПОПАСТИ" З СВІДОЦТВОМ ПДВ? | Дніпро, Київ, Матеріали, Одеса, Харків | FIRM.UA

найближчий офіс

якщо ні, змініть

Як не “попасти” з свідоцтвом ПДВ?

Для більшості підприємств одержання свідоцтва платника ПДВ у наслідок прийняття Податкового кодексу України є складним, а іноді непереборним завданням. Причина того – вимоги положень НКУ та дії податкових органів, спрямовані на створення перепон при реєстрації платників ПДВ.
На даний момент безліч юридичних фірм пропонують різні варіанти допомоги підприємствам в одержанні свідоцтва платника ПДВ. Ми провели їхній аналіз і прийшли до наступних висновків.

Сумнівно-небезпечний варіант

Цей варіант може привести до одержання свідоцтва ПДВ, але з подальшим його анулюванням з моменту видачі. Особливість полягає у самому механізмі одержання:

а) «домовленість» з податківцями. Це абсолютно нелегальний спосіб, тому що видача свідоцтва ПДВ провадиться без будь-яких правових підстав видачі. Часто така видача супроводжується не включенням виданого свідоцтва до реєстру. При першій же перевірці їхня відсутність виявляється, а тому тягне як анулювання свідоцтва, так і розслідування способу видачі;

б) фіктивна підстава. Цей спосіб створює підстави для видачі, які надалі відміняються. Наприклад, підписання угоди, проведення оплати та поставки, але надалі її скасування і повернення у попередній стан. Такий спосіб тягне анулювання свідоцтва при першій же перевірці;

в) послуги, як підстава. Деякі юридичні компанії вписують підставою надання послуг на вартість понад 300000 грн. Однак при перевірці такої підстави, наприклад, співробітниками податкової міліції, вона буде визнана фіктивною. Причина тому відсутність обґрунтування вартості послуг (вартість очевидно вища за средню ринкову) і факту їхнього надання (тому що не передається матеріальний результат роботи). Наслідком стане або відмова при видачі, або анулювання свідоцтва при перевірці.

У кожному із цих випадків анулювання свідоцтва має наслідком і невизнанням податкового кредиту контрагентів.

Ефективний варіант

Отже, єдиним ефективним і законним варіантом є створення товарного обороту без подальшого скасування угоди. Оборот, створенийтоваром, викликає менше підозр у податкових органів, його легко підтвердити. Приклавши до заяви 1-ПДВ, виписку з банку, видаткові накладні, договір оренди юрадреси, можна спокійно подавати заяву до органів податкової служби.

Щоб не булоскасування угоди або податкових наслідків, необхідно стати посередником в існуючій угоді без залучення контрагентами фіктивних компаній.

Придбання готової фірми

Ще одним варіантом одержати підприємство-платника ПДВ є придбання готового підприємства з уже отриманим свідоцтвом.

Головне завдання для покупця – перевірити дане підприємство у ДПІ й інших державних органах, уточнити у продавця, яким чином створювався необхідний для реєстрації оборот (див. вище про сумнівно-небезпечні варіанти).

Висновок

Підсумовуючи вище сказане, рекомендуємо детально дізнаватися про спосіб створення обороту для одержання свідоцтва ПДВ і уникати сумнівно-небезпечних варіантів.

Цього правила варто дотримуватися також при придбанні готової фірми з ПДВ.

Отримай безкоштовно відео по темі

Пропозици дня

Пропозици дня

Пропозици дня Отримай 50%

Пропозици дня Отримай 50%