найближчий офіс

якщо ні, змініть

Як перевірити компанію-контрагента?

Важкі для економіки часи вплинули на виникнення великої кількості фірм-шахраїв. Можна зробити передоплату і не отримати необхідний товар або зробити відвантаження, але так і не дочекатися оплати. Ви запитаєте: «Як же себе оберегти?» – Саме на це питання ми постараємося дати відповідь у цій статті.

Спочатку розглянемо принципи роботи фірм-шахраїв. Як правило, цим компаніям притаманні такі ознаки:
– вони недавно створені або перереєстровані, так як зазначена фірма не створена для тривалої роботи, а від початку є інструментом злочину, її створюють або купують безпосередньо перед вчиненням такого злочину. Особи, які використовують її, або не мають наміру нести додаткові витрати з її утримання, або намагаються мінімізувати такі витрати;
– вони зареєстровані на підставних осіб, які можуть або знати про те, що на них зареєстрована фірма, але бути відстороненими від ведення справ, або навіть і не знають про реєстрацію на них фірми. Особи, які використовують такі юрособи, не бажають бути офіційно пов’язані з нею;
– вони мають підроблені або не мають необхідних документів. Мало хто спромагається отримати такі документи. Як правило заявляється, що всі документи належним чином отримані, і навіть надаються вигадані їх реквізити;
– вони не мають свого офісу, а тому часто проводять зустрічі в чужих офісних приміщеннях або в кафе;
– переговори ведуть не керівники таких фірм, а псевдо-менеджери;
– вартість пропонованої угоди, як правило, вимірюється сумою від $ 5000, оскільки інакше операція не окупає вкладень в таку юрособу.

Як же виявити таку фірму? Перевіряйте фірми-контрагентів, з якими мають намір здійснити операцію на суму більше $ 5000.Звичайно, даного правила можна не дотримуватися, якщо ви вже робили великі угоди з зазначеним контрагентом.

Пам’ятайте, найпростішим і доступним способом перевірки є бізнес-розвідка з використанням відкритих інтернет-джерел. Це допоможе не тільки перевірити контрагента, а й заощадити на власній службі безпеки.

При перевірці слід пройти такі процедури:

1.Перевірте контрагента за ЄДРПОУ (вказується на печатці кожного підприємства). Доступ до зазначеної бази є відкритою. База знаходиться за адресою – http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html

Пошук по базі можна робити як за назвою, так і за ідентифікаційним кодом. Причому спосіб пошуку за ідентифікаційним кодом є більш актуальним, тому що за назвою видається лише 20 компаній і, в разі використання поширеного назви, можна не побачити таку фірму в списку видачі.

У видачі надаються дані про точний назві фірми, керівника, адреси перебування, дати останньої реєстраційної процедури та стан фірми. Із зазначеної інформації ви можете зрозуміти ведете переговори з першою особою, перевірити адресу місця реєстрації на наявність офісу, отримати загальну інформацію про те, що компанія не знаходиться в стані ліквідації.

2. Перевірте підприємство на реєстрацію платником ПДВ. Доступ до зазначеної бази є відкритою. База знаходиться за адресою – http://sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=132894&cat_id=93739

Пошук можна проводити як за ідентифікаційним кодом, так і назві фірми серед зареєстрованих та анульованих свідоцтв ПДВ.

В виданій інформації будуть дані про дату реєстрації або дату і причини анулювання свідоцтва. До речі, перевірка по вказаному критерію дозволяє уникнути проблемної угоди, тому що часто і добропорядним компаніям можуть анулювати свідоцтво, про що їх повідомлять податкові органи пост-фактум.

3. Перевірте відгуки про компанію в Інтернет (наприклад, ресурс http://kidala.com). Можливо, хтось вже мав негативний досвід відносин із зазначеним юрособою. Зазначена інформація буде корисною.

4. Напросіться на зустріч в офісі фірми-постачальника. Зверніть увагу на сам офіс і місце його знаходження. Поцікавтеся у сусідніх організацій як довго вона знаходиться за вказаною адресою і чи не є це приміщення офісом коворкінг-центру, який надає приміщення в погодинну оренду.

5. Перевірте ліцензію в органі, який видав його. Як правило, таку інформацію надають безкоштовно за фактом звернення.

6. Наполягайте на зустрічі з першим керівником. Зустрітися з ним і поцікавтеся про його обізнаність з угодою.

І головне, якщо ви все ж «попалися на вудку» шахраїв, зразу звертайтеся до правоохоронних органів. Не забудьте про взаємовиручку: розмістити інформацію у відкритих Інтернет-джерелах, щоб вона стала доступною іншим підприємствам і допомогла їм уникнути негативних наслідків.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект