найближчий офіс

якщо ні, змініть

Ліцензія на медичну практику

Плануєте зайнятись традиційним або нетрадиційним лікуванням?
Звертайтеся до нас та позбавте себе від клопотів!

УМОВИ

ЦІНА – 7000 грн

СТРОК – 30 днів

ПОСЛУГА ВКЛЮЧАЄ

 • надання детальної консультації
 • підготовка пакету документів
 • подача пакету документів до органу
 • супровід отримання ліцензії

ДЕТАЛІ ТА НЮАНСИ► Що необхідно надати для отримання ліцензії?

► Як отримати акт СЕС щодо обстеження приміщення?

► Які є вимоги о керівника закладу охорони здоров’я?

► Які відмінності ліцензування для ФОП та юридичної особи?

► Які є вимоги до обладнання?

► Чи може в одному кабінеті працювати декілька лікарів?

► Чи може отримати ліцензію ФОП, який не має медичної освіти?

► Які є вимоги до кадрового забезпечення отримувача ліцензії?
Для отримання ліцензії необхіжно:
копія паспорту керівника / ФОП;
витяг з трудової книжки керівника закладу / ФОП, де відображається трудовий стаж в сфері охорони здоров’я за останні 5 років;
дипломи, сертифікати та посвідчення про присвоєння кваліфікаційної категорії (за наявності) лікарів та молодших спеціалістів;
копія договору оренди / витягу про право власності на приміщення;
акт СЕС щодо обстеження приміщення;
план приміщення із зазначенням площ і назв кабінетів;
документи метрологічної повірку засобів вимірювальної техніки.

Акт санітарно-епідеміологічного обстеження є одним з документів, необхідних для отримання ліцензії на медичну практику. Немає потреби отримувати цей акт тільки у випадку, якщо заявник планує займатись виключно наданнях первинної медичної допомоги.
Для отримання акту потрібно звернутись до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем провадження діяльності з відповідною заявою. Після звернення інспектор Держпродспоживслужби проведе відповідну перевірку приміщення, в якому буде знаходитись заклад охорони здоров’я та протягом 5 днів видасть акт санітарно-епідеміологічного обстеження приміщення за формою 315/о.

З 01 січня 2019 року заклад охорони здоров’я повинен мати двох керівників:
керівника, який займається вирішенням суто адміністративно-господарських питань діяльності та функціонування закладу охорони здоров’я;
медичного директора, який вирішує питання, що пов’язані з ефективним наданням та якістю медичних послуг.
Вимоги щодо кваліфікації керівника – вища освіта (магістр) за спеціальністю: право, економіка, менеджмент або лікарські спеціальності та досвід роботи на керівних посадах: для закладів всеукраїнського рівня - від 10 років; на обласному рівні – від 7 років; районного рівня – від 5 років. Для закладів, які надають тільки первинну допомогу - від 3 років стажу за основою спеціальністю або від 1 року на керівних посадах.
Вимоги до медичного директора - вища освіта другого рівня (ступінь магістра), спеціальність 'Охорона здоров’я' з наступною спеціалізацією з 'Oрганізації і управління охороною здоров’я' та стаж роботи на керівних посадах: закладів всеукраїнського рівня – від 5 років, обласного рівня – від 3 років, на районному рівні – від 5 років за лікарською спеціальністю. Для закладів охорони здоров’я, де надається тільки первинна меддопомога – від 3 років стажу за основою (лікарською) спеціальністю або від 1 року на керівних посадах.

Ліцензію на медичну практику можуть отримати як ФОП, так і юридичні особи. Відмінністю отримання ліцензії виступає більш широкий перелік документів, який необхідно надавати юридичні особі (зокрема, їм треба надати статут (положення) про заклад охорони здоров’я). Також, після отримання ліцензії на медичну практику юридичні особи в подальшому мають пройти акредитацію закладу охорони здоров'я в МОЗ України. Однак, основний недолік роботи через ФОП є наявність заборони проведення хірургічних втручань (не стосується хірургічної стоматології).

Отримувач ліцензії повинен забезпечити наявність всього обладнання, перелік якого міститься у відповідному табелі оснащення обладнанням лікаря відповідної спеціалізації, які затверджені Міністерством охорони здоров’я України.

Розміщувати декілька лікарів в одному кабінеті можна. Однак, це можливо тільки за умови правильної побудови графіку роботи та облаштування медичного кабінету. Зазвичай, лікарі-стоматологи використовують саме такий варіант – розміщують двох-трьох лікарів в одному кабінеті на одне стоматологічне крісло і вказуючи різний графік роботи. Таким чином можна вчинити з лікарями інших спеціальностей, при цьому необхідно зазначати все потрібне обладнання для кожного з ниx.

Так, будь-який ФОП може отримати медичну ліцензію на своє ім'я, навіть не маючи відповідної освіти. Однак, потрібно враховувати те, що для отримання ліцензії потрібно забезпечити наявність кваліфікованих фахівців певних напрямків та матеріально-технічної бази (приміщення, обладнання).

Перелік спеціальностей, за якими може провадитися медична практика, а також кваліфікаційні вимоги до кожної з них визначені в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 78 'Охорона здоров'я'.[contact-form-7 404 "Not Found"]

  Пропозиция дня

  Отримай 50% кешбек

  за свое хорошее поведение


   ЗАЯВКА НА ПІДБІР ПРОЕКТУ

   Заявник

   ПРОПОЗИЦІЯ

   Проєкт

    ЗАЯВКА НА ФІНАНСУВАННЯ

    ЗАЯВНИК

    ПОПИТ

    Проект